poniedziałek, 18 lutego 2019

List motywacyjny sprzątaczki

Zapewne wielu z nas ma problem jak napisać list motywacyjny. Ja akurat zajmuje się obecnie szukaniem pracy w zawodzie sprzątaczki. Dlatego chętnie podam kilka ważnych rad:  • List motywacyjny to nie szkolne wypracowanie z pustymi zdaniami, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Trzeba przytaczać zdarzenia i fakty z własnego życia, które opisują umiejętności przyszłego pracownika.

  • List motywacyjny jest uzasadnieniem, dlaczego staramy się o pracę na danym stanowisku. Należy wykazać, że nasze doświadczenie zawodowe będzie pomocne na nowym stanowisku pracy. Należy również podkreślić swoją motywację do podjęcia nowej pracy.

  • W liście motywacyjnym warto opisać tylko te cechy charakteru, które przydadzą się przy wykonywaniu obowiązków w nowym miejscu pracy. Najlepiej poprzeć je przykładami.

  • List motywacyjny stanowi uzupełnienie Curriculum Vitae. Zawarte są w nim nasze doświadczenia zawodowe wraz z ich uzasadnieniem oraz własne plany na przyszłość.

  • Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Błędne dane mogą świadczyć o braku dokładności lub nieporadności.

Przykładowy wzór listu motywacyjnego dla sprzątaczki pobierzesz tu:Polecam i do następnego razu!